Jeśli czytaliście zakładkę o historii moich rysunków, sprytnie ukrytą pod nazwą “Jak to się wszystko zaczęło”, na pewno już znacie magiczną datę 2010r. Palcówki pojawiły się spontanicznie zainspirowane luźną rozmową doprawioną leniwym nastrojem dnia pracy w biurze. Nie bez znaczenia był dostęp do zaawansowanych materiałów biurowych, jak choćby kolorowy zakreślacz oraz skaner. Czyli – wszystko znalazło się w odpowiednim miejscu, czasie, kontekście. Najwyraźniej kosmos tak chciał…

Tak pojawiły się Palcówki. A raczej…rysunki z dwoma bohaterkami bez imion, z charakterystycznymi oczami, brwiami i myślami.

W listopadzie poznali je moi znajomi i jakoś od słowa do słowa ochrzcili je Palcówkami. Te pierwsze shorty wyglądały tak:

Palcówki shorty komiksowe_owce Palcowki shorty_stara nowa

Palcówki shorty_czytam pudelka Palcówki shorty_nadinterpretacja

Dość szybko zdobyły wierne grono fanów. Z czasem nieco ewoluowały, stały się bardziej odważne jeśli chodzi o mimikę brwi – bo to przecież ich najważniejszy, obok ciętego języka i absurdalnej ironii, atrybut. Zmieniła się nieco moja kreska, przechodziłam różne etapy eksperymentowania z tłem i kolorem. Jednak to co najważniejsze – sposób patrzenia i opisywania rzeczywistości jaki przekazuję moimi bohaterkami – pozostaje wciąż bez zmian.

Nooo… I na dziś to tyle.

Advertisements
Comments
  1. an says:

    śmieszne te pierwsze rysunki, inne niż teraz. gratki z okazji pierwszej rocznicy na blogu! no i zaglądaj do mnie 😉

  2. […] zaczęło. Lewy górny róg 🙂 Lekturą dodatkową może być pierwszy blogowy wpis – o pierwszych shortach komiksowych. Porównajcie, jak moje palcówkowe komiksy zmieniły swój wygląd na przestrzeni czasu. W […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s