Chyba nie jestem jakimś szczególnym wyjątkiem ze swoją, oględnie nazwijmy to, niechęcią do tego nieszczęsnego dnia tygodnia, jakim jest poniedziałek. Wiadomo, po weekendzie, który zawsze jest za krótki (a często jest się po nim bardziej zmęczonym niż po całym tygodniu pracy) trzeba się  ogarnąć, wykazać energią, weną, a przynajmniej przetrwać do końca dnia. Poniedziałowe rozterki pojawiały się wielokrotnie w moich shortach. Tak jak na przykład tu:

pewnych rzeczy nigdy nie zrozumiem

(tak tak, już mi ktoś wytłumaczył, że nie ma czegoś takiego jak matematyka kwantowa, ale to miało tylko podkreślić abstrakcyjność tych zagadnień)

czy nie lubisz poniedziałków

Wielokrotnie próbowałam walczyć ze stereotypem poniedziałku jako dnia najgorszego z najgorszych. Wyzbyć się tego – wydaje mi się że nie do końca słusznego, a tkwiącego w nas samych z przyzwyczajenia – przekonania, że jest to dzień niewartościowy, taki który trzeba jakoś przeżyć i potem jakoś to już będzie, byle do piątku. Jestem po prostu przekonana, gdzieś tam, w środku tak zwanym, że nielubienie poniedziałku to często wymówka dla naszego niechciejstwa, lenistwa, braku motywacji lub chęci jej wykrzesania z siebie.

poniedziałek

Powiem Wam, ciężka to walka. Mogę sobie tłumaczyć, że poniedziałek, jako pierwszy dzień tygodnia, to taka obietnica nowego, to dzień gdy wszystko stoi jeszcze przed nami: możliwości, perspektywy, nieznane – a więc może coś fajnego i dobrego, kto wie? Starałam się (wciąż staram) nastawić optymistycznie, choć myśl o kolejnych pięciu dniach wczesnego wstawania (a przez takie rozumiem wstawanie przed 9-tą rano) nie ułatwiał mi tego. Mimo to staram się czasem nastawić nie tak negatywnie i podejrzewać, że nawet poniedziałek może być fajny. Czego sobie jak i Wam życzę 🙂

co pozytywnego przyniesie poniedziałek

Advertisements
Comments
  1. […] przypomnieć, że kiedyć tylko i wyłącznie o nim był już wpis komiksowy na blogu – o tutaj. Następny w kolejce – […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s