Narzekanie to jedna z tych cech, którą my, Polacy, przekazujemy sobie chyba z pokolenia na pokolenie. Pogoda (zarówno dobra jak i zła), zdrowie, polityka, praca, ceny, sąsiedzi – narzekać możemy na wszystko. Nawet na to, że za dużo narzekamy 😉

Taki jest przynajmniej stereotyp. Piszę o tym narzekaniu z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że w internecie trochę szumu narobiła ostatnio akcja “Poland. Come and complain” (nie wrzucam linka, poszukajcie sami i nie narzekajcie – wujek google pomoże 😉 ).

Po drugie dlatego, że gburowate poczucie humoru, nierzadko utożsamiane z narzekaniem właśnie, to często przewijający się w palcówkowych shortach motyw. Zobaczcie sami:

ponarzekać na upały

Kolejny pasek komiksowy, dość podobny:

upały

Czasem narzekanie to rodzaj spędzania czasu…

plan narzekanie

… swego rodzaju obietnica…

jesień i dołowanie się

… bez której czujemy się niekompletni 😉

narzekanie

Może warto czasem spojrzeć na narzekanie przychylnym okiem?  Bez narzekania, pozytywnie. Ta nasza cecha (niemalże narodowa) to coś, co może nieść ze sobą coś fajnego, ważnego – na przykład wzmacniać międzyludzkie więzi. Jak? Ano tak właśnie jak to wyrysowałam w tym komiksie:

wspolne marudzenie

A Wy na co lubicie narzekać? Przyznać się!

Advertisements
Comments
  1. atram says:

    W ostatnim czasie narzekam dużo mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu (a niech to! 😉 ) i dobrze mi z tym. Z większą uwagą obserwuję, natomiast, jak irytują się inni, jak komentują korki, długie kolejki, spóźnione tramwaje, zimę, która zaskoczyła drogowców, kursy walut, PKP, Pocztę Polską, kurierów, sąsiadów, remonty dróg, ceny paliw, upały, brak upałów… Generalnie tematy do narzekania się nie kończą i człowiek zawsze będzie mógł się do czegoś przyczepić. I tak sobie myślę, że zamiast marudzić, warto zamilknąć na parę chwil i uśmiechnąć się (choćby w duchu) do siebie 🙂 Bo przecież ciągle chodzimy tacy naburmuszeni…!!! 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s