Od kilku dni mam teoretycznie sporo czasu – jako że “czas leczy rany” a ja jestem na L4. Jak to bywa, rozmyślania nad różnymi sprawami doprowadziły mnie do tematu wpisu. Do czasu.

Mówi się, że czas to pieniądz. Jeśli się nad tym zastanowić to oznacza chyba przede wszystkim tyle, że dobra organizacja – czasu, pracy, siebie – to podstawa efektywnego działania.

Cóż, ja miewam z tym czasem problemy, choćby na podstawowym poziomie rozpoczęcia dnia…

autorka zaspała

Jedną z rzeczy które słabo toleruję u innych ludzi jest niepunktualność. Odbieram ją jako brak szacunku i denerwuje mnie ogromnie. Oczywiście, jak to często bywa, to czego nie lubię u innych jest i moim problemem. Był taki czas, że niepunktualność była niemal moim znakiem rozpoznawczym.

niepunktualnosc jako specjalnosc

W miarę udało mi się tę wadę przepracować i jakoś sobie z nią radzę. Jeśli jednak  chodzi o organizację czasu – zarówno w pracy jak i życiu prywatnym wciąż szukam idealnej metody. Może jakąś możecie polecić? 😉

zarządzanie czasem

A na koniec – zarówno w temacie zarządzania czasem jak i postrzegania samego/samej siebie powiem tyle: czasem, jeśli czegoś nie jesteśmy w stanie zmienić, trzeba to nie tylko zaakceptować, ale nawet spróbować polubić. Wkońcu pozytywne podejście to postawa 😉

pozytywne widzenie wad

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s