Nie ma jednego dobrego i zawsze sprawdzającego się przepisu na – życie, szczęście, powodzenie, sukces i takie tam. Można oczywiście wskazać kilka prawd, których znajomość zdecydowanie ułatwi zdobywanie tego czego nasze serduszka pragną w swej skrytości, choć – tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy zamiast pięknego ciasta nie wyjdzie z tego zakalec. Niemniej, nie poddając się zwątpieniu, spróbujmy! Poznajcie 10 uniwersalnych palcówkowych zasad sprawdzających się w każdej sytuacji!

1. Trzeba być czujnym. Zawsze i wszędzie. Licho nie śpi, nawet jeśli wydaje się nam, że śpi:
licho nie śpi2. Czasami lepiej ugryźć się w język. Powściągliwość i dobre wychowanie mogą przynieść nieoczekiwane efekty. W końcu nigdy nie masz pewności, kto Cię słucha…
wszechświat słyszy3.  Jest takie przysłowie, że gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy. Więc – czasem weź na wstrzymanie i spokojnie, pomału, bez zadyszki. Ma to wiele plusów!
lepiej być spóznioną niż spoconą4. Niepewność a nawet strach to uczucia bardzo ludzkie. Nie chodzi o to, by ich nie odczuwać, a o to, by mimo wszystko iść do przodu:
iść na drążcych nóżkach5. Wiadomo, fajnie jest samodzielnie rozwiązywać swoje problemy, ale czasem przyda się czyjaś pomoc. Może nawet profesjonalisty?
przydałby się nam psycholog6. Każdy ma inny temperament, potrzeby i wyobrażenie o szczęściu. Powiedzmy sobie jednak szczerze: spokój bywa… nudny 😉
gdyby kózka nie skakała7. Jeśli chodzi o pieniądze – są pewne uniwersalne prawdy, które warto znać. Na przykład:
zasady pozyczania pieniedzy8. Gdy byłam młodsza moja mama często mi powtarzała, że chodzę z głową w chmurach i że to nie jest bezpieczne. A ja myślę, że nic w tym złego – o ile od czasu do czasu tej głowy używamy też do tego by swoje marzenia spełniać:
marzenia nie są od marzenia9. Przy czym warto pamiętać, że marzenie jest czynnością, w której mimo wszystko trzeba zachować pewien rozsądek…
uważać na pragnienia10. Jedną z najważniejszych zasad ułatwiających życie jest wiara, przede wszystkim ta w samego siebie:
new_czy wierzysz w przeznaczenieNa dziś koniec, ale… Jak wiecie, Palcówki specjalizują się mądrych puentach, wiekopomnych sentencjach, złotych myślach i ułatwiających zrozumienie nawet najtrudniejszych niuansów życia stwierdzeniach – więc spodziewajcie się (i to niebawem!) kolejnych wyjątkowych shortów-porad 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s