Mgliste i chłodne poranki, tak samo jak wcześnie zapadające, bure wieczory nie nastrajają specjalnie pozytywnie? No cóż moi drodzy, to jesień. Ale są sposoby, by się nią cieszyć. Jakie? Komiksowe 😀

Wasze ulubione komiksowe bohaterki, czyli przeurocze Palcówki, mają o jesieni kilka słów do powiedzenia. Z czym się im kojarzy ta melancholijna, a jednocześnie kolorowa pora roku? Na przykład z czymś takim jak…

… optymizm. Taki optymizm inaczej. Wszak tylko w ten sposób można dopatrywać się czegoś fajnego i dobrego w smętnych porankach i mrocznych wieczorach 😉
optymistaoptymistka z natury

 

 

 

 

 

 

… grypa. Tak, dokładnie. Bo nie wiem jak u Was, ale u mnie jesień bez zapalenia gardła, grypy, osłabienia związanego z przełomem pór roku, infekcją zatok czy choćby niemiłego przeziębienia  jest jakaś taka niepełna. Zmęczenie, katar, kichanie i spółka – i od razu czuję, że mamy polską złotą jesień!
jesieńchorować

 

 

 

 

 

… melancholia. Zwaną też jesiennym weltsmertzem. Tudzież dołowaniem. Albo pieszczotliwie – smutkowaniem. I wcale nie chodzi o smętne narzekanie na marność nad marnościami i tak dalej. Jesienna melancholia to specyficzny, ironiczny, słodko-gorzki nastrój, dekadencki stan duszy z takim nieco przymróżeniem oka i – jak na komiksowe palcówki przystało – uniesieniem brwi.

melancholia to kolia_byłoznowu mam doła_było

 

 

 

 

 

 

… małe radości. Drobne, często wręcz niepozorne. Takie, które mnie wprawiają w dobry nastrój, a dla innych być może są banalne, zwykłe. Warto je dostrzegać, smakować, pielęgnować, bez względu na to, jaką mają postać.
jesień2optymizm na specjalne okazje

 

 

 

 

 

… kubek w dłoni. Z gorącą herbatą z miodem i imbirem, albo czerwonym grzanym winem z goździkami. Prawda, że niewiele potrzeba do szczęścia?

herbata stygnie zapada zmrok_byłonie wiem nawet ile już w słodkim winie topię łzy_było

 

 

 

 

 

 

… przyjemna muzyka. Gdy za oknem szaleją zmienna i kapryśna, jesienna aura sącząca się w ciepłej przestrzeni porcja dobrych dźwięków jest najlepszym towarzystem.
w moim magicznym domkuszklana pogoda_było

 

 

 

 

 

… romantyczna niepewność. Z jesienią przecież nigdy nie wiadomo – będzie piękna i złota, czy może bura i zimna, długa czy krótka, wesoła czy ponura, prawdziwie jesienna czy od razu zimowa? Ta niepewność potrafi dodać jej smaku.
słońce deszcz nie wiadomo na co narzekać czuję że zbliża się zima

 

 

 

 

 

 

Są na świecie rzeczy pewne. Jak to, że po jesieni nieuchronnie nadejdzie zima. To nie tylko fakt wzięty z kalendarza, są na to i inne, bardziej intuicyjne, dowody:

zbliża się zima bo przytyłamPozdrawiam znad kubka gorącej herbaty 😉

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s