Każdy z nas jest inny, to jasne, ale przecież są rzeczy, które nas, częściej lub rzadziej, łączą: konkretne cechy charakteru, podejście do życia, nasza natura, osobowość, sposób komunikacji, to co lubimy albo to, czego nie lubimy. Jeśli lubicie komiksowe Palcówki, łączy nas z pewnością jedno: poczucie humoru. I będzie Wam ono potrzebne właśnie teraz, by pozanć 15 typów osobowości, jakie wyróżniają Palcówki. Do dzieła!

Typ: maruda. Znacie go na pewno. Marudzenie to nie tylko jego znak rozpoznawczy, to sztuka, którą z godną podziwu determinacją w sobie pielęgnuje i rozwija.

Palcówki_ maruda

Typ: filozof. Absorbują go rzeczy, na które zwykle nie zwracamy uwagi, a gdy o nich mówi – nie zawsze rozumiemy, o co właściwie mu chodzi. Zdarza się jednak czasem, że powie coś, co zaskakująco trafnie podsumuje to, czego sami nie umieliśmy ubrać w słowa.

Palcówki_ filozof

Typ: spryciarz. Zawsze znajdzie promocję, okazję, sposób. Ma głowę pełną pomysłów, które łączy zwykle jedno: ułatwiają życie.
Palcówki_ spryciarzTyp: ryzykant. Nie lubi nudy, stagnacji, przewidywalności. Nie dosłyszy do końca wezwania, a już rwie się do działania ze śpiewnym “Tak!”, “Wchodzę w to!” albo “Do dzieła!” na ustach.
Palcówki_ryzykantTyp: ciśnieniowiec. Ciśnienie ma albo za wysokie, albo za niskie. Od tego zależy, czy bliżej mu do choleryka, czy bardziej do flegmatyka. Wszystkiemu i tak winne jest ciśnienie.Palcówki_ flegmatykTyp: analityk. Każdą rzecz czy sprawę ogląda z kilku stron i wyciąga, często zaskakujące, wnioski. Myśli nieszablonowo i dostrzega to, czego nie widać na pierwszy rzut oka.
Palcówki_analitykTyp: dusza towarzystwa. Lubi ludzi i lubi, gdy dookoła dużo się dzieje. Nie musi być w centrum wydarzeń, ale chce być ich częścią – z tego czerpie radość.
Palcówki_dusza towarzystwaTyp: oaza spokoju. Niewiele rzeczy potrafi go wyprowadzić z równowagi. Swoją niewzruszoną postawą zadziwia, a czasem wręcz irytuje. Minus? Gdy już go coś zdenerwuje, to nie ma lekko…
Palcówki_oaza spokojuTyp: optymista. Ogląda świat przez różowe okulary, a więszkość tego co widzi, jest dla niego powodem do radości. Szklanka jest zawsze w połowie pełna, a nawet jeśli nie – to przecież jest w niej szampan, świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy albo przepyszne kakao – kolejny powód do niekończącego się uśmiechu!
optymistaTyp: doświadczony życiowo. Wcześniej był inny, miał inne podejście, spojrzenie na świat. Potem zderzył się z życiem i trochę go to zmieniło.
Palcówki_optymistaTyp: realista. To często ktoś, kto wcześniej był optymistą, potem typem doświadczonym życiowo, ale złagodniał. Wie, że świat i ludzie bywają fajni, ale wie też, że nie można być zbytnio ufnym i łatwowiernym.
Palcówki_realista

Typ: poukładany. Poukładany dosłownie i w przenośni. Porządek w szafie jest dla niego równie ważny co porządek w życiu. Na wszystko ma receptę il ubi, gdy wszystko jest tak, jak sobie zaplanował. Chaos? Istnieje tylko po to, by go okiełznać i z ulgą odetchnąć.
chaos w życiuTyp: podejrzliwy (choć woli o sobie mówić: ostrożny). We wszystkim węszy podstęp, trzecie dno, ukryte znaczenie lub niedopowiedzianą intencję. Minus – zwykle marudzi, plus – potrafi przestrzec przed czymś, czego Ty (jeszcze) nie widzisz.
Palcówki_typ ostrożnyTyp: złośnik. Potrafi się wkurzyć o drobnostkę, a swoje niazadowolenie artykułuje dość dobitnie. W skrajnych przypadkach jest typem, którego denerwuje dosłownie wszystko, nawet to, że akurat nie ma nic denerwującego.
Palcówki_złośnikTyp: oryginał. Ma nieszablonowe poglądy, zaskakujący punkt widzenia, ciekawe pomysły, dziwne przemyślenia i nietypowe zainteresowania. Nuda? Przeciętność? Normalność? Nie zna takich słów – ani w teorii, ani w praktyce.
Palcówki_oryginał15 typów za nami. Choć to długa lista to jestem przekonana, że z pewnością możnaby znaleźć ich conajmniej drugie tyle. Jaki typ jest Wam najbliższy? Albo którego Wam tu najbardziej brakuje?

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s