Koniec starego i początek nowego roku to zwykle czas podsumowań. Jakie więc shorty komiksowe podobały się Wam najbardziej? Jakie wpisy czytaliście najczęściej? Co wpisywaliście w wyszukiwarkę by trafić na palcówkowego bloga? O tym wszystkim, a może i kilku innych rzeczach, przeczytacie poniżej 🙂

 

Podsumowanie zacznijmy od bloga. W minionym roku pojawiło się na nim 56 nowych wpisów, czyli średnio 4-5 wpisów miesięcznie. Zawierały one łącznie 630 grafik – zarówno palcówkowych shortów, jak i innych moich bazgrołków, zdjęć z podróży w cyklu “Palcem po mapie”, memów z kotem Louisem itd.

Jakie wpisy cieszyły się największą popularnością? Statystyki dają szybką i konkretną odpowiedź, wskazując listę 10 najchętniej przez Was czytanych w ostatnim roku postów:

 

A jak w ogóle trafiliście na bloga? Cóż, miło mi stwierdzić, że spora część z Was go subskrybuje, czyli dostaje informację o każdym nowym wpisie na mejla – i z niego dowiaduje się, a następnie czyta kolejne posty. Spora część czytelników trafia na bloga przez Facebook’a, część także z wyszukiwarki. Po jakich zwrotach trafiliście na palcówkowego bloga najczęściej? Za każdym razem, gdy przeglądam tę listę, uśmiecham się szeroko 😉

  • jak pielęgnować wiarę (hmmm… czytając komiksy?)
  • dziwne stworki rysunki (dobra, niech będzie że Palcówki są dziwne, w pewnym sensie to komplement)
  • ironie damsko męskie (w sumie to dobre podsumowanie sporej części placówkowych komiksów…)
  • komiksy o słodyczach (nooo, to już prędzej rozumiem!)
  • rysunki o kotach (no raczej)
  • komiksy o poniedziałku (się rozumie)
  • hobbit brwi (mogę się tylko uśmiechnąć)
  • plakat o piłce nożnej na plastyke szkic pod tytułem trening czyni mistrza (precyzja tego zapytania wpisanego do wyszukiwarki mnie rozbraja)
  • komiks matka kot (jako matka kota Louisa mogę tylko przytaknąć)
  • rysunki o impotentach (bez komentarza)

 

A jakie komiksy cieszyły się największym powodzeniem na Facebook’u? Było ich sporo, ale przebrnąwszy przez wszystkie statystyki mogę Wam przedstawić 10 najpopularniejszych shortów, czyli tych najczęściej klikanych, oglądanych, komentowanych, lajkowanych i udostępnianych. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale może któryś przegapiliście?

17

22

25

20

24

23

11

16

14

31

Jak dobrze wiecie, prócz palcówkowych shortów są też inne bazgrołki i grafiki z mądrościami kota Louisa. Które z nich były najpopularniejsze? Te właśnie:

2

19

29

26

27

Ufff… sporo tego było, bo też 2015 był pięknym, intensywnym, pełnym ciekawych i inspirujących zdarzeń rokiem. Widać to (mam nadzieję 🙂 ) w moich komiksach i wpisach. Przede wszystkim mam jednak nadzieję, że Palcówki i cała reszta sprawiły, że miniony już rok był dla Was choć trochę zabawniejszy, śmieszniejszy, kiedy trzeba – refleksyjny, kiedy indziej – ironiczny, zawsze – uśmiechnięty. I mam skromną nadzieję, że taki też będzie nowy, 2016 rok – pełen uśmiechu, ciekawych zdarzeń, śmiesznych sytuacji i inspirujących przemyśleń – bo to wszystko zgrabnie i powabnie przełożę potem na komiksowe kreski 😉 Tymczasem – wszystkiego dobrego i samych wspaniałych dni!

 

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s