Pytanie zawarte w tytule wpisu jest może nieco abstrakcyjne, jednak gdy się nad nim zastanowić, wcale nie trąci banałem czy nudą. Przeciwnie – to, co koty przemyśliwują na temat Dnia Zakochanych może być całkiem intrygujące i interesujące. No więc, by rozwiać wątpliwości i niepewność, dotarłam do źródła – mój kot Louis udzielił mi odpowiedzi. Przeczytajcie koniecznie!

Zanim jednak przejdę do louisowych przemyśleń o Walentynkach, przypomnę Wam dość stary rysunek mego autorstwa – są i koty (choć nie mam mowy o Louisie, tego rozkosznego kłębka futra jeszcze na świecie nie było), i Święto Zakochanych, i ironiczne myśli – a więc wszystko się zgadza i jest stosowną, apetyczną przystawką do tematu.
29A przechodząc już to louisowych refleksji – co koty myślą o Walentynkach? Cóż, trzeba zacząć od stwierdzenia, że są dość nieufne wzglęfem tego święta. Z bardzo prostej przyczyny.

walentynki 7

Definicja Dnia Zakochanych jest jednak dla kotów zrozumiała i oczywista.

walentynki 2

Do definicji klasycznej Walentynek, w takim naszym normalnym, człowieczym rozumieniu, koty podchodzą z lekkim zdziwieniem i nieufnością:

walentynki 1

Mimo niezrozumienia, koty próbują okazać empatię i pomoc – choćby przez propozycję walentynkowego wierszyka. I to nie byle jakiego – wszak inspirowanego klasyką! Nie od dziś bowiem wiadomo, że na walentynkowej kartce świetnie sprawdzają się romantyczne cytaty, nawiązania, rymowanki – i taka też jest kocia propozycja na walentynkowe wyznanie:

walentynki 5

Mimo kilku różnic między ludzką i kocią naturą okazuje się, że koci przepis na udane Walentynki jest dość uniwersalny:

walentynki 6

W głębi kociego zarówno serduszka jak i rozumu mruczki są jednak przekonane, że walentynkowe szaleństwo to raczej różowo-lukrowany chwyt marketingowy i niepotrzebne zawracanie głowy.

walentynki 4No właśnie, bo są przecież rzeczy ważniejsze, przynajmniej dla kotów i kocich właścicieli. Po prostu – priorytety i już.

walentynki 3

7 kocich memów + koci komiks – uważam, że jako odpowiedź na tytułowe pytanie to całkiem sporo. A może mimo wszystko macie jeszcze jakieś wątpliwości? A może pomysły? 😉

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements
Comments
  1. […] na koniec – zobaczcie jeszcze Co koty myślą o Walentynkach? […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s