Szare dni, jeden po drugim, wloką się niemiłosiernie tylko po to, by dobrnąć do piątku i przemienić w weekend, tak samo piękny jak i kruchy, który następnie przejdzie znowu w szarą, nudną rzeczywistość? Jeśli tak postrzegacie świat to zapraszam do mojego, w którym każdy dzień jest niezwykły i… komiksowy 🙂

Pamiętacie wpis z komiksami o dniach tygodnia? Wszystkie po kolei, od poniedziałku do piątku, zilustrowałam palcówkowymi shortami. Nie wiem, czy Was to zdziwi czy nie, ale w mojej głowie bardzo szybko pojawiły się nowe rymowanki i pomysły na rysunki. Niektóre dni tygodnia były inspirujące na tyle, że narysowałam o nich więcej niż jeden komiks. Zresztą, nie ma co się rozpisywać, zobaczcie sami.

Poniedziałek, który zwykle wzbudza wiele emocji, objawił się w mojej głowie wyraźnie. Na tyle wyraźnie, że powstały o nim kolejne dwa shorty:

poniedziałek 1

poniedziałek 2

Przy poniedziałku zatrzymam się na momencik, żeby Wam tylko przypomnieć, że kiedyć tylko i wyłącznie o nim był już wpis komiksowy na blogu – o tutaj.
Następny w kolejce – wtorek.

wtorek

Po wtorku naturalną koleją rzeczy nadchodzi środa.

środa

Czwartek, zwany też jako Mały Piątek, nie ma lekkiego życia…

czwartek

Piątek, piąteczek, piątunio. Nazywany czasem królem wśród dni tygodnia. Kogóż to on nie inspirował? Jego magia podziałała również na mnie, tak intensywnie, że w rezultacie możecie obejrzeć podwójną porcję piąteczkowych komiksów. Możecie też o nim poczytać i pooglądać we wpisie Piątek, piątunio, piąteczek 😉

piątek 1

piątek 2

Tak jak każda kromka potrzebuje masła, kawa mleka a kieliszek wina, tak każdy król potrzebuje królowej, to proste. Skoro więc piątek jest królem, czymże by był bez królowej tygodnia – soboty? No właśnie nie umiem sobie tego wyobrazić, dlatego też nie było mowy o tym, by ominąć sobotę wśród komiksów o dniach tygodnia. Voila!

sobota

No i wisienka na torcie – niedziela. Tym razem w komiksie, którego puentą mogłaby być parafraza klasyka: spieszmy się kochać weekend, tak szybko odchodzi…

niedziela umyka jak rącza gazela

I co, macie swojego komiksowego faworyta? A może Wasze serce skradł jednak któryś z wcześniejszych komiksów o dniach tygodnia, z pierwszego wpisu nimi inspirowanymi (pamiętacie? można sobie go przeczytać tutaj).

 

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s