Do szczęścia potrzeba niewiele, zaledwie 5 rzeczy – i właśnie ich posiadania życzę, zarówno sobie jak i palcówkowym fanom. Czego konkretnie?

ZDROWIA. Stwierdzenie, że jest bardzo, bardzo ważne brzmi banalnie, ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Z katarem, cukrzycą, niedoczynnością tarczycy czy nadciśnieniem też można zdobywać świat, ale z dobrą kondycją i zdrowiem jest to z pewnością łatwiejsze i przyjemniejsze.

sport to zdrowie, śmiech to zdrowie, komiks to zdrowie

ENERGII. Czyli żeby chciało się chcieć i jeszcze miało pomysły i siłę tę chęć w działanie przekuwać. W mniej i bardziej codziennych rzeczach 😉

show must go on

PRZYJACIÓŁ. Przekonałam się wielokrotnie, jak ważne i cudowne jest mieć obok siebie kogoś, kto odbierze telefon nawet w nocy, przyniesie zupę gdy grypa ścina z nóg, zmobilizuje do działania, wysłucha żalów do świata lub  – gdy nie ma siły już na nic więcej niż milczenie – będzie po prostu obok. Przyjaźń to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy na świecie – i dlatego warto jej sobie życzyć.

z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu

MARZEŃ. Małych i dużych, poważnych i zabawnych. Byleby tylko były to naprawdę nasze własne, a nie cudze marzenia, pragnienia czy oczekiwania, i oby nie były wiecznie odkładane na “później” lub “kiedyś”. Nauka japońskiego, wyjazd do wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi, napisanie książki, własna firma, tatuaż na ramieniu, ukończony maraton, awans, domek z ogródkiem, własnoręcznie wyremontowany motor – cokolwiek się… zamarzy 🙂 Niech będą to marzenia, które dodają skrzydeł, napędzają pozytywną energią i siłą, które sprawiają, że troszeczkę się boimy, ale też ekscytujemy i niecierpliwimy – pragnąc już momentu, gdy zaczniemy je realizować.

lista marzeń

OPTYMIZMU. Jest na końcu listy 5 rzeczy, jakich życzę i sobie i Wam, choć tak naprawdę powinien być na jej początku. Jestem pewna, że bez optymizmu – choćby w niewielkiej ilości i ironicznie przewrotnej wersji – życie jest po prostu trudniejsze i mniej przyjemne. I choć często niełatwo ten optymizm i pozytywne spojrzenie zachować – myślę, że warto się starać.

1

Tego wszystkiego Wam życzę, najlepiej w całym, pięcioczęściowym pakiecie. Na nowy rok i na całe życie. No i jeszcze duuużo komiksowych radości, zwłaszcza tych związanych z Palcówkami. A czego Wy życzycie sobie? 😉

 

Follow my blog with Bloglovin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s